La Trinité

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Trinité
Komunë
noform
Pamje nga La Trinité
Stema_figura
Vendndodhja
La Trinité is located in Franca
La Trinité
La Trinité
43°44′27″V 7°18′51″L / 43.740833333333°V 7.3141666666667°L / 43.740833333333; 7.3141666666667Koordinatat: 43°44′27″V 7°18′51″L / 43.740833333333°V 7.3141666666667°L / 43.740833333333; 7.3141666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.9 km2
Popullsia 10232 banorë
Dendësia 687 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06340
INSEE 06149
Faqja Zyrtare http://www.ville-de-la-trinité.fr


La Trinité është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Trinité ka një popullsi prej 10232 banorë dhe sipërfaqe 14.9 km², me një dendësi prej 687 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Trinité (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale