Lagnieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lagnieu
Komunë
noform
Pamje nga Lagnieu
Stema_figura
Vendndodhja
Lagnieu is located in Franca
Lagnieu
Lagnieu
45°54′13″V 5°20′57″L / 45.903611111111°V 5.3491666666667°L / 45.903611111111; 5.3491666666667Koordinatat: 45°54′13″V 5°20′57″L / 45.903611111111°V 5.3491666666667°L / 45.903611111111; 5.3491666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.25 km2
Popullsia 6889 banorë
Dendësia 253 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01150
INSEE 01202


Lagnieu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Lagnieu ka një popullsi prej 6889 banorë dhe sipërfaqe 27.25 km², me një dendësi prej 253 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]