Lagrand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lagrand
Komunë
noform
Pamje nga Lagrand
Vendndodhja
Lagrand is located in Franca
Lagrand
Lagrand
44°20′29″V 5°45′21″L / 44.341388888889°V 5.7558333333333°L / 44.341388888889; 5.7558333333333Koordinatat: 44°20′29″V 5°45′21″L / 44.341388888889°V 5.7558333333333°L / 44.341388888889; 5.7558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.92 km2
Popullsia 266 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05069


Lagrand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lagrand ka një popullsi prej 266 banorë dhe sipërfaqe 6.92 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lagrand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale