Lantosque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lantosque
Komunë
noform
Pamje nga Lantosque
Stema_figura
Vendndodhja
Lantosque is located in Franca
Lantosque
Lantosque
43°58′24″V 7°18′45″L / 43.973333333333°V 7.3125°L / 43.973333333333; 7.3125Koordinatat: 43°58′24″V 7°18′45″L / 43.973333333333°V 7.3125°L / 43.973333333333; 7.3125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.76 km2
Popullsia 1318 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06450
INSEE 06074
Faqja Zyrtare http://www.vesubian.com/lantosque/lantosque-06-vesubie.html


Lantosque është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lantosque ka një popullsi prej 1318 banorë dhe sipërfaqe 44.76 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lantosque – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale