Lardier-et-Valença

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lardier-et-Valença
Komunë
noform
Pamje nga Lardier-et-Valença
Stema_figura
Vendndodhja
Lardier-et-Valença is located in Franca
Lardier-et-Valença
Lardier-et-Valença
44°26′05″V 5°58′51″L / 44.434722222222°V 5.9808333333333°L / 44.434722222222; 5.9808333333333Koordinatat: 44°26′05″V 5°58′51″L / 44.434722222222°V 5.9808333333333°L / 44.434722222222; 5.9808333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.86 km2
Popullsia 320 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05110
INSEE 05071


Lardier-et-Valença është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lardier-et-Valença ka një popullsi prej 320 banorë dhe sipërfaqe 14.86 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lardier-et-Valença – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale