Lardiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lardiers
Komunë
noform
Pamje nga Lardiers
Stema_figura
Vendndodhja
Lardiers is located in Franca
Lardiers
Lardiers
44°03′25″V 5°42′44″L / 44.056944444444°V 5.7122222222222°L / 44.056944444444; 5.7122222222222Koordinatat: 44°03′25″V 5°42′44″L / 44.056944444444°V 5.7122222222222°L / 44.056944444444; 5.7122222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.08 km2
Popullsia 115 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04230
INSEE 04101


Lardiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lardiers ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 30.08 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lardiers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale