Laye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laye
Komunë
noform
Pamje nga Laye
Stema_figura
Vendndodhja
Laye is located in Franca
Laye
Laye
44°39′40″V 6°05′03″L / 44.661111111111°V 6.0841666666667°L / 44.661111111111; 6.0841666666667Koordinatat: 44°39′40″V 6°05′03″L / 44.661111111111°V 6.0841666666667°L / 44.661111111111; 6.0841666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.55 km2
Popullsia 240 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05072


Laye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Laye ka një popullsi prej 240 banorë dhe sipërfaqe 10.55 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laye – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale