Lazer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lazer
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Lazer is located in Franca
Lazer
Lazer
44°20′54″V 5°50′16″L / 44.348333333333°V 5.8377777777778°L / 44.348333333333; 5.8377777777778Koordinatat: 44°20′54″V 5°50′16″L / 44.348333333333°V 5.8377777777778°L / 44.348333333333; 5.8377777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.98 km2
Popullsia 348 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05073
Faqja Zyrtare http://www.mairie-lazer.fr


Lazer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lazer ka një popullsi prej 348 banorë dhe sipërfaqe 21.98 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lazer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale