Jump to content

Le Bar-sur-Loup

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Le Bar-sur-Loup
VendiFranca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiAlpes-Maritimes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.lebarsurloup.fr/

Le Bar-sur-Loup është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Bar-sur-Loup ka një popullsi prej 2991 banorë dhe sipërfaqe 14.47 km², me një dendësi prej 207 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Bar-sur-Loup – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale