Le Bersac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Bersac
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Le Bersac is located in Franca
Le Bersac
Le Bersac
44°24′42″V 5°44′59″L / 44.411666666667°V 5.7497222222222°L / 44.411666666667; 5.7497222222222Koordinatat: 44°24′42″V 5°44′59″L / 44.411666666667°V 5.7497222222222°L / 44.411666666667; 5.7497222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.02 km2
Popullsia 151 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05021


Le Bersac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Bersac ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 8.02 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Bersac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale