Le Caire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Caire
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Le Caire is located in Franca
Le Caire
Le Caire
44°22′10″V 6°03′35″L / 44.369444444444°V 6.0597222222222°L / 44.369444444444; 6.0597222222222Koordinatat: 44°22′10″V 6°03′35″L / 44.369444444444°V 6.0597222222222°L / 44.369444444444; 6.0597222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.63 km2
Popullsia 63 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04037


Le Caire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Caire ka një popullsi prej 63 banorë dhe sipërfaqe 17.63 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Caire (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale