Le Cannet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Cannet
Komunë
noform
Pamje nga Le Cannet
Stema_figura
Vendndodhja
Le Cannet is located in Franca
Le Cannet
Le Cannet
43°34′34″V 7°01′07″L / 43.576111111111°V 7.0186111111111°L / 43.576111111111; 7.0186111111111Koordinatat: 43°34′34″V 7°01′07″L / 43.576111111111°V 7.0186111111111°L / 43.576111111111; 7.0186111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.71 km2
Popullsia 43187 banorë
Dendësia 5601 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06110
INSEE 06030
Faqja Zyrtare http://www.mairie-le-cannet.fr


Le Cannet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Cannet ka një popullsi prej 43187 banorë dhe sipërfaqe 7.71 km², me një dendësi prej 5601 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Cannet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale