Le Castellard-Mélan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Castellard-Mélan
Komunë
noform
Pamje nga Le Castellard-Mélan
Stema_figura
Vendndodhja
Le Castellard-Mélan is located in Franca
Le Castellard-Mélan
Le Castellard-Mélan
44°11′14″V 6°07′29″L / 44.187222222222°V 6.1247222222222°L / 44.187222222222; 6.1247222222222Koordinatat: 44°11′14″V 6°07′29″L / 44.187222222222°V 6.1247222222222°L / 44.187222222222; 6.1247222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.74 km2
Popullsia 65 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04380
INSEE 04040


Le Castellard-Mélan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Castellard-Mélan ka një popullsi prej 65 banorë dhe sipërfaqe 25.74 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Castellard-Mélan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale