Le Castellet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Castellet
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Le Castellet is located in Franca
Le Castellet
Le Castellet
43°56′19″V 5°58′48″L / 43.938611111111°V 5.98°L / 43.938611111111; 5.98Koordinatat: 43°56′19″V 5°58′48″L / 43.938611111111°V 5.98°L / 43.938611111111; 5.98
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.87 km2
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 04041
Faqja Zyrtare http://www.le-castellet.fr


Le Castellet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Castellet ka një popullsi prej 292 banorë dhe sipërfaqe 18.87 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Castellet (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale