Le Chaffaut-Saint-Jurson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Chaffaut-Saint-Jurson
Komunë
noform
Pamje nga Le Chaffaut-Saint-Jurson
Stema_figura
Vendndodhja
Le Chaffaut-Saint-Jurson is located in Franca
Le Chaffaut-Saint-Jurson
Le Chaffaut-Saint-Jurson
44°02′17″V 6°09′01″L / 44.038055555556°V 6.1502777777778°L / 44.038055555556; 6.1502777777778Koordinatat: 44°02′17″V 6°09′01″L / 44.038055555556°V 6.1502777777778°L / 44.038055555556; 6.1502777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.2 km2
Popullsia 722 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04510
INSEE 04046


Le Chaffaut-Saint-Jurson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Chaffaut-Saint-Jurson ka një popullsi prej 722 banorë dhe sipërfaqe 36.2 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Chaffaut-Saint-Jurson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale