Le Fugeret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Fugeret
Komunë
noform
Pamje nga Le Fugeret
Stema_figura
Vendndodhja
Le Fugeret is located in Franca
Le Fugeret
Le Fugeret
44°00′13″V 6°38′31″L / 44.003611111111°V 6.6419444444444°L / 44.003611111111; 6.6419444444444Koordinatat: 44°00′13″V 6°38′31″L / 44.003611111111°V 6.6419444444444°L / 44.003611111111; 6.6419444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.38 km2
Popullsia 192 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04240
INSEE 04090


Le Fugeret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Fugeret ka një popullsi prej 192 banorë dhe sipërfaqe 28.38 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Fugeret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale