Le Glaizil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Glaizil
Komunë
noform
Pamje nga Le Glaizil
Stema_figura
Vendndodhja
Le Glaizil is located in Franca
Le Glaizil
Le Glaizil
44°45′13″V 5°58′59″L / 44.753611111111°V 5.9830555555556°L / 44.753611111111; 5.9830555555556Koordinatat: 44°45′13″V 5°58′59″L / 44.753611111111°V 5.9830555555556°L / 44.753611111111; 5.9830555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.93 km2
Popullsia 183 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05800
INSEE 05062


Le Glaizil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Glaizil ka një popullsi prej 183 banorë dhe sipërfaqe 21.93 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Glaizil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale