Le Grand-Abergement

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Grand-Abergement
Komunë
noform
Pamje nga Le Grand-Abergement
Stema_figura
Vendndodhja
Le Grand-Abergement is located in Franca
Le Grand-Abergement
Le Grand-Abergement
46°02′02″V 5°40′30″L / 46.033888888889°V 5.675°L / 46.033888888889; 5.675Koordinatat: 46°02′02″V 5°40′30″L / 46.033888888889°V 5.675°L / 46.033888888889; 5.675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.92 km2
Popullsia 127 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01260
INSEE 01176


Le Grand-Abergement është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Le Grand-Abergement ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 31.92 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]