Le Lauzet-Ubaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Lauzet-Ubaye
Komunë
noform
Pamje nga Le Lauzet-Ubaye
Vendndodhja
Le Lauzet-Ubaye is located in Franca
Le Lauzet-Ubaye
Le Lauzet-Ubaye
44°25′48″V 6°25′56″L / 44.43°V 6.4322222222222°L / 44.43; 6.4322222222222Koordinatat: 44°25′48″V 6°25′56″L / 44.43°V 6.4322222222222°L / 44.43; 6.4322222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.26 km2
Popullsia 224 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04340
INSEE 04102


Le Lauzet-Ubaye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Lauzet-Ubaye ka një popullsi prej 224 banorë dhe sipërfaqe 66.26 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Lauzet-Ubaye – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale