Le Mas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Mas
Komunë
noform
Pamje nga Le Mas
Stema_figura
Vendndodhja
Le Mas is located in Franca
Le Mas
Le Mas
43°50′35″V 6°51′30″L / 43.843055555556°V 6.8583333333333°L / 43.843055555556; 6.8583333333333Koordinatat: 43°50′35″V 6°51′30″L / 43.843055555556°V 6.8583333333333°L / 43.843055555556; 6.8583333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.15 km2
Popullsia 166 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06910
INSEE 06081
Faqja Zyrtare http://www.commune-lemas.fr


Le Mas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Mas ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 32.15 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Mas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale