Le Noyer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Noyer
Komunë
noform
Pamje nga Le Noyer
Stema_figura
Vendndodhja
Le Noyer is located in Franca
Le Noyer
Le Noyer
44°41′55″V 6°00′45″L / 44.698611111111°V 6.0125°L / 44.698611111111; 6.0125Koordinatat: 44°41′55″V 6°00′45″L / 44.698611111111°V 6.0125°L / 44.698611111111; 6.0125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.5 km2
Popullsia 277 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05095


Le Noyer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Noyer ka një popullsi prej 277 banorë dhe sipërfaqe 21.5 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Noyer (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale