Le Poët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Poët
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Le Poët is located in Franca
Le Poët
Le Poët
44°17′35″V 5°53′49″L / 44.293055555556°V 5.8969444444444°L / 44.293055555556; 5.8969444444444Koordinatat: 44°17′35″V 5°53′49″L / 44.293055555556°V 5.8969444444444°L / 44.293055555556; 5.8969444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.51 km2
Popullsia 743 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05103
Faqja Zyrtare http://www.lepoet-hautes-alpes.com


Le Poët është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Poët ka një popullsi prej 743 banorë dhe sipërfaqe 15.51 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Poët – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale