Le Saix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Saix
Komunë
noform
Pamje nga Le Saix
Vendndodhja
Le Saix is located in Franca
Le Saix
Le Saix
44°28′31″V 5°49′25″L / 44.475277777778°V 5.8236111111111°L / 44.475277777778; 5.8236111111111Koordinatat: 44°28′31″V 5°49′25″L / 44.475277777778°V 5.8236111111111°L / 44.475277777778; 5.8236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.15 km2
Popullsia 103 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05158
Faqja Zyrtare http://le-saix-village.fr


Le Saix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Saix ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 22.15 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Saix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale