Le Sauze-du-Lac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Sauze-du-Lac
Qytet
Vendndodhja
Le Sauze-du-Lac is located in Franca
Le Sauze-du-Lac
Le Sauze-du-Lac
44°28′42″V 6°18′50″L / 44.478333333333°V 6.3138888888889°L / 44.478333333333; 6.3138888888889Koordinatat: 44°28′42″V 6°18′50″L / 44.478333333333°V 6.3138888888889°L / 44.478333333333; 6.3138888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.49 km2
Lartësia 1052 m (m.n.d.)
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 05163
Faqja Zyrtare http://www.lesauzedulac.fr


Le Sauze-du-Lac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Sauze-du-Lac ka një popullsi prej 141 banorë dhe sipërfaqe 8.49 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Sauze-du-Lac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale