Le Tignet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Tignet
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Le Tignet is located in Franca
Le Tignet
Le Tignet
43°37′45″V 6°50′37″L / 43.629166666667°V 6.8436111111111°L / 43.629166666667; 6.8436111111111Koordinatat: 43°37′45″V 6°50′37″L / 43.629166666667°V 6.8436111111111°L / 43.629166666667; 6.8436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.26 km2
Dendësia 290 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 06140


Le Tignet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Tignet ka një popullsi prej 3267 banorë dhe sipërfaqe 11.26 km², me një dendësi prej 290 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Tignet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale