Lent, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lent
Komunë
noform
Pamje nga Lent
Stema_figura
Vendndodhja
Lent is located in Franca
Lent
Lent
46°07′10″V 5°11′45″L / 46.119444444444°V 5.1958333333333°L / 46.119444444444; 5.1958333333333Koordinatat: 46°07′10″V 5°11′45″L / 46.119444444444°V 5.1958333333333°L / 46.119444444444; 5.1958333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.48 km2
Popullsia 1413 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01240
INSEE 01211


Lent është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Lent ka një popullsi prej 1413 banorë dhe sipërfaqe 31.48 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]