Les Costes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Costes
Komunë
noform
Pamje nga Les Costes
Vendndodhja
Les Costes is located in Franca
Les Costes
Les Costes
44°44′46″V 6°02′02″L / 44.746111111111°V 6.0338888888889°L / 44.746111111111; 6.0338888888889Koordinatat: 44°44′46″V 6°02′02″L / 44.746111111111°V 6.0338888888889°L / 44.746111111111; 6.0338888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.78 km2
Popullsia 171 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05043


Les Costes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Costes ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 8.78 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Costes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale