Les Ferres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Ferres
Komunë
noform
Pamje nga Les Ferres
Stema_figura
Vendndodhja
Les Ferres is located in Franca
Les Ferres
Les Ferres
43°50′49″V 7°05′39″L / 43.846944444444°V 7.0941666666667°L / 43.846944444444; 7.0941666666667Koordinatat: 43°50′49″V 7°05′39″L / 43.846944444444°V 7.0941666666667°L / 43.846944444444; 7.0941666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.7 km2
Popullsia 100 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06510
INSEE 06061


Les Ferres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Ferres ka një popullsi prej 100 banorë dhe sipërfaqe 13.7 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Ferres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale