Les Infournas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Infournas
Komunë
noform
Pamje nga Les Infournas
Vendndodhja
Les Infournas is located in Franca
Les Infournas
Les Infournas
44°42′57″V 6°05′40″L / 44.715833333333°V 6.0944444444444°L / 44.715833333333; 6.0944444444444Koordinatat: 44°42′57″V 6°05′40″L / 44.715833333333°V 6.0944444444444°L / 44.715833333333; 6.0944444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.69 km2
Popullsia 26 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05067


Les Infournas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Infournas ka një popullsi prej 26 banorë dhe sipërfaqe 8.69 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Infournas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale