Les Mées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Mées
Komunë
noform
Pamje nga Les Mées
Stema_figura
Vendndodhja
Les Mées is located in Franca
Les Mées
Les Mées
44°01′46″V 5°58′35″L / 44.029444444444°V 5.9763888888889°L / 44.029444444444; 5.9763888888889Koordinatat: 44°01′46″V 5°58′35″L / 44.029444444444°V 5.9763888888889°L / 44.029444444444; 5.9763888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.4 km2
Popullsia 3592 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04190
INSEE 04116
Faqja Zyrtare http://www.mairie-lesmees04.com


Les Mées është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Mées ka një popullsi prej 3592 banorë dhe sipërfaqe 65.4 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Mées (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale