Les Mujouls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Mujouls
Komunë
noform
Pamje nga Les Mujouls
Stema_figura
Vendndodhja
Les Mujouls is located in Franca
Les Mujouls
Les Mujouls
43°53′01″V 6°51′37″L / 43.883611111111°V 6.8602777777778°L / 43.883611111111; 6.8602777777778Koordinatat: 43°53′01″V 6°51′37″L / 43.883611111111°V 6.8602777777778°L / 43.883611111111; 6.8602777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.55 km2
Popullsia 43 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06910
INSEE 06087


Les Mujouls është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Mujouls ka një popullsi prej 43 banorë dhe sipërfaqe 14.55 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Mujouls – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale