Les Omergues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Omergues
Komunë
noform
Pamje nga Les Omergues
Stema_figura
Vendndodhja
Les Omergues is located in Franca
Les Omergues
Les Omergues
44°10′18″V 5°36′28″L / 44.171666666667°V 5.6077777777778°L / 44.171666666667; 5.6077777777778Koordinatat: 44°10′18″V 5°36′28″L / 44.171666666667°V 5.6077777777778°L / 44.171666666667; 5.6077777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.22 km2
Popullsia 129 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04140


Les Omergues është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Omergues ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 34.22 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Omergues – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale