Les Thuiles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Thuiles
Komunë
noform
Pamje nga Les Thuiles
Vendndodhja
Les Thuiles is located in Franca
Les Thuiles
Les Thuiles
44°23′35″V 6°34′16″L / 44.393055555556°V 6.5711111111111°L / 44.393055555556; 6.5711111111111Koordinatat: 44°23′35″V 6°34′16″L / 44.393055555556°V 6.5711111111111°L / 44.393055555556; 6.5711111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.8 km2
Popullsia 380 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04400
INSEE 04220


Les Thuiles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Thuiles ka një popullsi prej 380 banorë dhe sipërfaqe 32.8 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Thuiles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale