Les Vigneaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Vigneaux
Komunë
noform
Pamje nga Les Vigneaux
Stema_figura
Vendndodhja
Les Vigneaux is located in Franca
Les Vigneaux
Les Vigneaux
44°49′26″V 6°32′27″L / 44.823888888889°V 6.5408333333333°L / 44.823888888889; 6.5408333333333Koordinatat: 44°49′26″V 6°32′27″L / 44.823888888889°V 6.5408333333333°L / 44.823888888889; 6.5408333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.99 km2
Popullsia 491 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05120
INSEE 05180


Les Vigneaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Vigneaux ka një popullsi prej 491 banorë dhe sipërfaqe 15.99 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Vigneaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale