Lettret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lettret
Qytet
Vendndodhja
Lettret is located in Franca
Lettret
Lettret
44°28′06″V 6°03′40″L / 44.468333333333°V 6.0611111111111°L / 44.468333333333; 6.0611111111111Koordinatat: 44°28′06″V 6°03′40″L / 44.468333333333°V 6.0611111111111°L / 44.468333333333; 6.0611111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.2 km2
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 05074
Faqja Zyrtare http://www.lettret.fr


Lettret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lettret ka një popullsi prej 172 banorë dhe sipërfaqe 4.2 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lettret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale