Lhuis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lhuis
Komunë
noform
Pamje nga Lhuis
Stema_figura
Vendndodhja
Lhuis is located in Franca
Lhuis
Lhuis
45°44′48″V 5°32′00″L / 45.746666666667°V 5.5333333333333°L / 45.746666666667; 5.5333333333333Koordinatat: 45°44′48″V 5°32′00″L / 45.746666666667°V 5.5333333333333°L / 45.746666666667; 5.5333333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.43 km2
Popullsia 880 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01680
INSEE 01216


Lhuis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Lhuis ka një popullsi prej 880 banorë dhe sipërfaqe 24.43 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]