Lieuche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lieuche
Komunë
noform
Pamje nga Lieuche
Stema_figura
Vendndodhja
Lieuche is located in Franca
Lieuche
Lieuche
43°59′47″V 7°01′01″L / 43.996388888889°V 7.0169444444444°L / 43.996388888889; 7.0169444444444Koordinatat: 43°59′47″V 7°01′01″L / 43.996388888889°V 7.0169444444444°L / 43.996388888889; 7.0169444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.4 km2
Popullsia 41 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 06076


Lieuche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lieuche ka një popullsi prej 41 banorë dhe sipërfaqe 13.4 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lieuche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale