Limans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Limans
Komunë
noform
Pamje nga Limans
Stema_figura
Vendndodhja
Limans is located in Franca
Limans
Limans
43°59′06″V 5°43′50″L / 43.985°V 5.7305555555556°L / 43.985; 5.7305555555556Koordinatat: 43°59′06″V 5°43′50″L / 43.985°V 5.7305555555556°L / 43.985; 5.7305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.97 km2
Popullsia 341 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04300
INSEE 04104


Limans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Limans ka një popullsi prej 341 banorë dhe sipërfaqe 20.97 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Limans (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale