Loyettes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Loyettes
Komunë
noform
Pamje nga Loyettes
Stema_figura
Vendndodhja
Loyettes is located in Franca
Loyettes
Loyettes
45°46′27″V 5°12′11″L / 45.774166666667°V 5.2030555555556°L / 45.774166666667; 5.2030555555556Koordinatat: 45°46′27″V 5°12′11″L / 45.774166666667°V 5.2030555555556°L / 45.774166666667; 5.2030555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.28 km2
Popullsia 3115 banorë
Dendësia 146 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01360
INSEE 01224


Loyettes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Loyettes ka një popullsi prej 3115 banorë dhe sipërfaqe 21.28 km², me një dendësi prej 146 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]