Lucéram

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucéram
Komunë
noform
Pamje nga Lucéram
Stema_figura
Vendndodhja
Lucéram is located in Franca
Lucéram
Lucéram
43°52′57″V 7°21′38″L / 43.8825°V 7.3605555555556°L / 43.8825; 7.3605555555556Koordinatat: 43°52′57″V 7°21′38″L / 43.8825°V 7.3605555555556°L / 43.8825; 7.3605555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.52 km2
Popullsia 1216 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06440
INSEE 06077


Lucéram është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lucéram ka një popullsi prej 1216 banorë dhe sipërfaqe 65.52 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lucéram – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale