Lucas Biglia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucas Biglia
Lucas Biglia (cropped).jpg
Biglia më Argjentinen në 2018
Të dhënat personale
Emri i plotëLucas Rodrigo Biglia
Data e lindjes (1986-01-30) 30 Janar 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesMercedes, Buenos Aires, Argjentina
Gjatësia1.78 m (5 ft 10 in)[1]
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri21
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2005Argentinos Juniors17(1)
2005–2006Independiente49(0)
2006–2013Anderlecht221(12)
2013–2017Lazio104(13)
2017–Milan44(2)
Ekipi kombëtar
2003Argentina U173(1)
2005Argentina U208(1)
2011–Argjentina58(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 Korrik 2019.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 13 Qershor 2017

Lucas Rodrigo Biglia (lindur më 30 Janar 1986)[2] është nje futbollist argjentin i cili luan si mesfushor në Serie AA.C. Milan.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "2014 FIFA World Cup Brazil: List of Players" (PDF). FIFA.com. 11 qershor 2014. fq. 2. Marrë më 15 tetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Lucas Biglia". Anderlecht. Arkivuar nga origjinali më 2 janar 2011. Marrë më 31 dhjetor 2010. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)