Luiz Bombonato Goulart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luizão
Të dhënat personale
Emri i plotëLuiz Bombonato Goulart
Data e lindjes (1975-11-14) 14 Nëntor, 1975 (44 vjeç)
Vendi i lindjesRubinéia, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992Guarani
1993Paraná
1994-1995Guarani
1996-1997Palmeiras
1997-1998Deportivo La Coruña
1998Vasco da Gama
1999-2001Corinthians Paulista
2002Grêmio
2002-2004Hertha Berlin
2004Botafogo
2005São Paulo
2005Nagoya Grampus Eight
2005Santos
2006Flamengo
2007São Caetano
Ekipi kombëtar
2000–2002Flag of Brazil.svg Brazili11(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Luiz Bombonato Goulart (lindur më 14 Nëntor 1975) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2000 1 0
2001 3 2
2002 7 1
Gjithsej 11 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]