Lukas Spendlhofer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
SV Mattersburg vs. SK Sturm Graz 2015-09-13 (045).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëLukas Spendlhofer
Data e lindjes (1993-06-02) 2 Qershor 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesNeunkirchen, Austri
Gjatësia1.87 m (6 ft 2 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSturm Graz
Numri23
Karriera në rini
2011–2013Internazionale
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–Internazionale1(0)
2013–2014Varese (Huazim)3(0)
2014–Sturm Graz (Huazim)13(1)
Ekipi kombëtar
2009–2010Austria U–182(1)
2010–2011Austria U–1910(0)
2011–Austria U–2114(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 19:17, 15 dhjetor 2013 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 19:17, 15 dhjetor 2013 (UTC)

Lukas Spendlhofer (lindur më 2 qershor 1993) është një futbollist austriak i cili luan si mbrojtës për klubin austriak Sturm GrazBundesligën Austriake i huazuar nga klubi italian Internazionale.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Spendlhofer bëri debutimin e tij në Serie A më 12 maj 2013 në njeshje kundër Genoas. Ai hyri në fushën e lojës në minutën e 77 duke zëvëndësuar mbrojtësit tjetër Andrea Ranocchia. Ndeshja në Stadio Luigi Ferraris u mbyll në barazim pa gola. Gjatë sezonit 2013–14, ai u huazua te klubi i Serie B, Varese, ku zhvilloi pesë paraqitje në të gjitha kompedicionet.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ TRANSFERS, SPENDLHOFER JOINS VARESE AND ALBORNO MOVES TO CITTADELLA inter.it, 16 korrik 2013