Lurs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lurs
Komunë
noform
Pamje nga Lurs
Stema_figura
Vendndodhja
Lurs is located in Franca
Lurs
Lurs
43°58′10″V 5°53′21″L / 43.969444444444°V 5.8891666666667°L / 43.969444444444; 5.8891666666667Koordinatat: 43°58′10″V 5°53′21″L / 43.969444444444°V 5.8891666666667°L / 43.969444444444; 5.8891666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.48 km2
Popullsia 376 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04700
INSEE 04106


Lurs është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lurs ka një popullsi prej 376 banorë dhe sipërfaqe 22.48 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lurs (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale