Méailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Méailles
Komunë
noform
Pamje nga Méailles
Stema_figura
Vendndodhja
Méailles is located in Franca
Méailles
Méailles
44°01′24″V 6°37′54″L / 44.023333333333°V 6.6316666666667°L / 44.023333333333; 6.6316666666667Koordinatat: 44°01′24″V 6°37′54″L / 44.023333333333°V 6.6316666666667°L / 44.023333333333; 6.6316666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.74 km2
Popullsia 112 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04240
INSEE 04115


Méailles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Méailles ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 32.74 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Méailles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale