Méolans-Revel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Méolans-Revel
Komunë
noform
Pamje nga Méolans-Revel
Vendndodhja
Méolans-Revel is located in Franca
Méolans-Revel
Méolans-Revel
44°24′05″V 6°30′42″L / 44.401388888889°V 6.5116666666667°L / 44.401388888889; 6.5116666666667Koordinatat: 44°24′05″V 6°30′42″L / 44.401388888889°V 6.5116666666667°L / 44.401388888889; 6.5116666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 127.74 km2
Lartësia 1040 m (m.n.d.)
Popullsia 334 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04340
INSEE 04161


Méolans-Revel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Méolans-Revel ka një popullsi prej 334 banorë dhe sipërfaqe 127.74 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Méolans-Revel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale