Méreuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Méreuil
Komunë
Vendndodhja
Méreuil is located in Franca
Méreuil
Méreuil
44°23′13″V 5°43′50″L / 44.386944444444°V 5.7305555555556°L / 44.386944444444; 5.7305555555556Koordinatat: 44°23′13″V 5°43′50″L / 44.386944444444°V 5.7305555555556°L / 44.386944444444; 5.7305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.61 km2
Popullsia 86 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05076


Méreuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Méreuil ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 10.61 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Méreuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale