Mézel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mézel
Komunë
noform
Pamje nga Mézel
Stema_figura
Vendndodhja
Mézel is located in Franca
Mézel
Mézel
43°59′47″V 6°11′46″L / 43.996388888889°V 6.1961111111111°L / 43.996388888889; 6.1961111111111Koordinatat: 43°59′47″V 6°11′46″L / 43.996388888889°V 6.1961111111111°L / 43.996388888889; 6.1961111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.36 km2
Popullsia 693 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04270
INSEE 04121


Mézel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Mézel ka një popullsi prej 693 banorë dhe sipërfaqe 21.36 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mézel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale