Müller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Müller
Të dhënat vetjake
Emri i plotëLuís Antônio Corrêa da Costa
Datëlindja (1966-01-31) 31 janar 1966 (58 vjeç)
VendlindjaCampo Grande, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1984-1988São Paulo
1988-1991Torino
1991-1994São Paulo
1994-1995Kashiwa Reysol
1995Palmeiras
1996São Paulo
1997Perugia
1997Santos
1998-2000Cruzeiro
2000Corinthians Paulista
2001São Paulo
2001-2002São Caetano
2003Tupi
2003Portuguesa Desportos
2004Ipatinga
Karriera ndërkombëtare
1986–1998 Brazili56(12)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Müller (lindur më 31 Janar 1966) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 56 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Brazili
Vite Ndeshje Gola
1986 12 1
1987 10 2
1988 3 1
1989 3 0
1990 7 3
1991 1 1
1992 2 0
1993 12 4
1994 4 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 1 0
1998 1 0
Gjithsej 56 12

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]