Magdalena Cara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Magdalena Cara ka lindur në Tiranë në vitin 1963 dhe është lektore në Universitetin Bujqësor të Tiranës, në Fakultetin e Bujqësisë dhe Mjedisit prej vitit 2005.[1]

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ajo ka ndjekur studimet 5 vjeçare në degën e Kimisë, është diplomuar në Universitetin e Tiranës, Fakultetin e Shkencave të Natyrës në vitin 1988. Në të njëjtin fakultet ajo ka kryer studimet e nivelit Master (2002 – 2004) dhe studimet e doktoraturës (2005 – 2007).

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Magdalena Cara ka një eksperience të gjatë në arsimin e lartë dhe në kërkim. Prej viti 2005 ka punuar në Universitetin Bujqësor të Tiranës si pedagoge e jashtme dhe nga viti 2006 si staf akademik kërkimor dhe mësimor. Ka kryer kualifikimet akademike sipas legjislacionit dhe mban titullin profesor nga Janar 2015.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 31 korrik 2021. Marrë më 31 korrik 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)